התקשרו אלינו לקביעת פגישה ללא התחייבות או השאירו פרטים:

תודה רבה! ניצור איתך קשר בהקדם

כל הדרכים ליציאה מהחובות

הדרכים בהם ניתן לצאת מן החובות אליהן נקלעת

חייב המתמודד מול נושים רבים ומעוניין לסיים את התהליך המייגע של רדיפת הנושים אחריו, עומדים בפניו מספר אפשרויות לצאת מכל החובות.

חשוב לזכור כי לא כל דרך מתאימה לכל אחד ויש להיוועץ עם עורך דין מקצועי בתחום.

נמנה את הדרכים בהן יוכל החייב לצאת מכל חובותיו או לפחות להקפיא את כל ההליכים נגדו:

1. הסדר חובות באמצעות הסדר נושים  עצמאי – על ידי פניה לכל אחד מהנושים וניהול מו"מ על מנת לשלם את החובות בניסיון מצד החייב להפחית למינימום את הסכום אותו  יסכימו הנושים לקבל. הסדר זה מתבצע ע"י החייב באופן עצמאי, מומלץ בליווי עו"ד.
2. קבלת צו תשלומים ופריסת החוב במסגרת ההוצאה לפועל. – החייב יכול לבקש צו תשלומים באמצעות חקירת יכולת בכל תיק ותיק, שלו, בהוצל"פ,
3. איחוד תיקים -  במסגרת הוצל"פ.  חייב יכול להגיש בקשה לאיחוד כל תיקיו בהוצל"פ ולבקש לפרוס את חובותיו לתשלומים מופחתים בהתאם ליכולותיו הכספיים.
4. הכרזה כחייב מוגבל באמצעים ואיחוד תיקים כפוי בהוצל"פ - מאפשר לפרוס את החוב לתשלומים חודשיים נמוכים יותר.
5. הגשת בקשה לצו כינוס ולפשיטת רגל. שבסיומו של ההליך יקבל החייב צו הפטר מכל חובותיו.
     ישנן שתי אפשרויות לקבלת צו הפטר:
    א. הפטר חלוט – המסיים באופן מיידי את הליך פשיטת הרגל ומוחק את חובותיו של החייב.
    ב. הפטר מותנה - הפטר המותנה בקיום תנאים שיקבעו, לרוב תשלום כספי ע"י החייב. 
6. הסדר נושים לפי סעיף 19א' לפקודת פשיטת הרגל. – יכול חייב לבקש הסדר נושים לפני פנייתו להליך פשיטת הרגל. יודגש כי הצעת החייב לא תפחת מ- 30% מהיקף החובות  ולקבל הסכמת  51% מהנושים עם ערך של 75% מהחובות. . היתרון הגדול בהסדר מסוג זה הוא בקיצור ההליך והחיסכון בחקירת וביקורת בו יהיה נתון פושט רגל.
7. הסדר נושים לפי סעיפים 33,34 לפקודת פשיטת הרגל - חייב הנמצא בהליך פשיטת רגל, בשלב צו הכינוס -  רשאי עד להכרזתו כפושט רגל ( לרוב זה יעשה במועד אסיפת הנושים) להציע הצעה כספית להסדר החוב. הסדר זה מותנה, בעיקר,  בהסכמת רוב של 75% מהנושים.

ישנה חשיבות רבה בהבנת האפשרויות הנזכרות כאן.  בעוד שפריסת תשלומים באמצעות צו תשלומים או איחוד תיקים יקנה לחייב "שקט תעשייתי" מרדיפת הנושים אחריו, אין בפתרונות אלו לפתור ולמחוק את בעיית החובות שיישארו לעד ובעצם רק יגדלו.  השימוש באפשרויות אלה נכונות רק אם החייב יודע שבעוד תקופה לא ארוכה יהיה בידיו סכום כספי על מנת לשלם את כל החובות וכי הוא זקוק לשקט בזמן הנוכחי.

לעומת זאת הליך פשיטת רגל  שאמנם הינו הליך דרמטי ופולשני, אך בסופו של יום הוא מאפשר לחייב למחוק את כל חובותיו ולפתוח בחיים חדשים ללא "הגיבנת" של החובות.

מוטב לכל חייב להיוועץ עם עורך דין מקצועי ובעל ניסיון בתחום על מנת שילמד את נתוניו ואפשרויותיו של החייב ויכין עבורו תכנית מתאימה למצבו הוא.

במציאות ימינו, שעה שהמשבר הכלכלי מתדפק על דלתותיהם של עסקים גדולים וקטנים במגוון ענפי המשק, נקלעים אנשים רבים לחובות והפסדים כספיים וחווים פגיעה במשק הבית ופרנסת המשפחה עד הגעה למצבי מצוקה כלכלית של ממש. כיצד מתמודדים מול חובות כספיים מעיקים?

במקרים אלה, בהם דומה לחייב, שהשמיים נפלו עליו, חשוב לדעת, כי מערכת המשפט הישראלית אינה עומדת רק לימין הנושים ומעניקה הגנות וסעדים גם עבור חייבים, אשר מתמודדים עם הפסדים כספיים.

שורה ארוכה של חוקים ותקנות מסדירים מנגנוני פריסת תשלומים לנוחות החייב ובאופן הגיוני, המאפשר את המשך קיומם השוטף של חיים רגילים ופרעון הדרגתי של החוב, במקביל.

חייבים המעוניינים בשרות שלנו - פגישת היכרות ראשונה ללא התחייבות. אל תהססו וחייגו לטלפון - 072-2332244

 רחוב אלימלך 3, רמת גן

פקס: 072-3373525

דוא"ל: info@hefter.co.il